ankara-katliamı

10. ayında Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı

10 Ekim Ankara Katliamı’nın 10. ayında, hayatını kaybedenlerin yakınları ile emek ve demokrasi güçleri polisin engellemesine rağmen anma gerçekleştirdi. Anmada, 7 Kasım’da ilk duruşması görülecek olan davaya çağrıda bulunuldu.

Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenler Ankara Garı önünde düzenlenen etkinlikte anıldı.

103 kişinin hayatını kaybettiği, 10 Ekim 2015’teki Ankara Katliamı’nın 10. ayında, hayatını kaybedenlerin yakınları ile emek ve meslek örgütleri, siyasi partilen patlamanın yaşandığı tren garında anma etkinliği düzenledi.

Polis, kitleye önce “Açıklama yapılamaz” diye engellemeye çalıştı, ardından 10 Ekim Anıtı önünde açıklama yapılamayacağını söyledi.

Polisin engellemelerine rağmen anıt önünde anmayı gerçekleştirildi.

HDP ve CHP milletvekillerinin de katıldığı anmada, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, katliamda yaşamını yitirenlerin resimlerinin olduğu “Savaşa, darbeye, katliama ve diktatörlüğe hayır, barış hemen şimdi” yazılı pankart taşıdı.

Anmada, 7 Kasım’da başlayacak olan 10 Ekim davasına çağrıda bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından patlamanın yaşandığı yere karanfil ve güller bırakıldı.

Anma sloganlarla sona erdi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …