kadına-şiddet-13-kasım-2014

Adana’da 16 yaşındaki çocuğa tecavüz eden polisler serbest bırakıldı

Adana’da 16 yaşındaki H.P.’nin polisler tarafından tecavüze uğramasının ardından açılan davada tecavüz edenler serbest bırakıldı.

Antep’teki evinden kaçıp Adana’ya gelen 16 yaşındaki H.P. yardım istediği polisler tarafından tecavüze uğradı. Polisler tarafından sokağa bırakılan H.P.’ye bir kişi daha tecavüz etti. H.P.’nin şikâyeti üzerine 2’si polis 4 kişi hakkında 7 yıl ile 29 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşmasında tecavüzcüler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sendika.org’un haberine göre Antep’te yaşayan H.P, tecavüze uğradığı gerekçesiyle bir yıl yurtta kaldı. Sonra babasından boşanan annesine teslim edildi. 26 Mart’ta annesinden habersiz evden kaçıp Adana’ya gitti.

İddiaya göre geceyi parkta geçiren kız çocuğu, ertesi gün halk otobüsünde resmi kıyafetli polis memuru D.T. (38) ile tanıştı. Polis peşinden geldi, cep numarasını verdi. Kız çocuğunu 3 saat sonra arayıp otogardan annesine göndermesi için yardım istedi. D.T. ekip arkadaşı H.İ. (37) ile polis aracıyla kız çocuğunu aldı ve H.P.’ye tecavüz etti.

Polisler daha sonra H.P’yi radyoda DJ’lik yapan arkadaşı 29 yaşındaki A.K.’nin evine götürdü.

Bir gün bu evde kalan H.P., evden çıkıp otogara giderken yanında aracıyla duran C.G. (24), “Gideceğin yere götüreyim” dedi ve tecavüz etti.

Polisin şüpheli bulup kimlik sorduğu H.P. polislerin isimlerini verdi. İddialar üzerine polis memurları D.T., meslektaşı H.İ., kız çocuğının kaldığı evin sahibi A.K. ile kız çocuğuna tecavüz eden kebapçı C.G. yakalandı.

Tecavüz edenler tutuksuz yargılanacak

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 2’si polis 4 kişi hakkında “çocuğa cinsel istismar ve hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından dava açıldı.

Duruşma, H.P.’nin duruşmaya çağrılıp dinlenmesi için ertelendi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …