ahmet-altan-yakalama-karari

Ahmet Altan gözaltına alındı

Bu sabah serbest bırakılan Ahmet Altan hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı. Gözaltına alınan Ahmet Altan emniyete götürüldü.

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve sabah serbest bırakılan gazeteci-yazar Ahmet Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ahmet Altan ile kardeşi Mehmet Altan, ‘darbeye teşebbüs etmek, FETÖ’ye yardım yataklık ve FETÖ’nün propagandasını yapmak’ iddialarıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

11 gündür Terörle Mücadele Şubesi’nde ifade veren Altan kardeşlerden Ahmet Altan serbest bırakılırken, Mehmet Altan ise tutuklanmıştı.

T24’ün haberine göre, sabaha karşı serbest bırakılan Ahmet Altan hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı.

Kararın gerekçesi olarak ‘FETÖ’nün amaçları doğrultusunda yayın yapan Taraf gazetesinin yayın yönetmeni olması’ gösterildi.

Gözaltına alındı

Ahmet Altan, hakkındaki yakalama kararından bilgisi olduktan sonra avukatı Veysel Ok ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’na giderek savcılığa teslim oldu.

Savcılıkta kayıt yapıldıktan sonra Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …