antonio-guterres

BM’nin yeni Genel Sekreteri Guterres olacak

BM Güvenlik Konseyi, Guterres’in adaylığında uzlaştı. Yeni BM Genel Sekreteri eski Portekiz Başbakanı Antonio Guterres olacak.

Eski Portekiz Başbakanı Antonio Guterres’in, Ban Ki-mun’un görev süresinin dolmasının ardından yeni Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri olacağı belirtildi.

Sputnik’in aktardığı habere göre, gazetecilere açıklamalarda bulunan Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin, “Bugün yapılan oylamaların ardından net bir favorimiz var ve adı Antonio Guterres. Yarın resmi oylamayı sabah 10.00’da gerçekleştirmeye karar verdik” dedi.

Tüm yoklamalarda birinci çıkmıştı

BM Güvenlik Konseyi, yeni BM Genel Sekreterini belirleme süreci kapsamında daha önce 5 adet temayül yoklaması gerçekleştirmiş, 26 Eylül’de kapalı oturumda yapılan son temayül yoklamasından da eski Portekiz Başbakanı Antonio Guterres birinci çıkmıştı.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

hrw-imc-tv

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye’de eleştirel haberciliğin sonuna gelindi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye’deki muhalif televizyon ve radyoların kapatılmasını “eleştirel habercilik yapmanın sonu” olarak …