bekir-bozdag

Bozdağ: Aralık ayında 3 bin hakim ve savcı alacağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gölcük’te yaptığı konuşmada, adalet hizmetlerinde gecikme yaşanmaması için Aralık ayında  3 bin yeni hakim ve savcı alınacağını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gölcük’te yıkılan eski cezaevi binasının yerinde 10 milyon liraya inşa edilen 4 katlı Gölcük Adalet Sarayı binasının açılışını yaptı.

Bakan Bozdağ burada yaptığı konuşmada, “Aralık 2016’da 3 bin yeni hakim ve savcı alacağız” dedi.

Bekir Bozdağ şöyle konuştu:

“Yargıya güven son derece önemli. 2002’de yargı hizmetlerinde memnuniyet yüzde 45.7 iken, 2015 yılı itibariyle yüzde 50.4 büyük bir orandır.

“Yargıda işi olanların yarısı kaybediyorlar. Biri kazanıyor, biri kaybediyor. Kaybeden memnun olur mu?

“Stajını tamamlayanların mesleğe kabulleri süratle sağlanacak”

“Şu anda Türkiye mahkemelerinde görev yapan 13 bin 678 hakim ve savcı var. 3 bin 456 ihraç edilen var. Türkiye Adalet Akademisi’nde staj yapan hakim ve savcılarımız 4 bin 994’tür. Bunların bin 603’ünün mesleğe kabulü HSYK tarafından yapıldı. Geri kalanların da mesleğe kabulleri süratle tamamlanacak.

“FETÖ üyesi oldukları ya da irtibatlı oldukları için meslekte kalması kabul görülmeyenlerden boşalan yerlere bu adaylar mesleğe kabul edilmesiyle atanıyorlar. Kısa bir süre sonra 4 bin 994 kişinin mesleğe başlamasıyla buradaki sıkıntı tamamen kalkacaktır.

“3 bin yeni hakim ve savcı alacağız”

“Hiçbir vatandaşımız bu meslekten uzaklaştırmalar nedeniyle adalet hizmetlerinde gecikme aksama olacak diye endişe etmesin. Aralık 2016’da 3 bin yeni hakim ve savcı alacağız. Onun için hakim ve savcılık sınavlarına gireceklere buradan ilan ediyorum, şimdiden hazırlansınlar. 3 bin kişi alacağız ve bu konularda aksamanın olmasına asla müsaade etmeyeceğiz.”

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …