bursa

Bursa’da kadın yolcuya ‘Şortlu kadının başına geleni biliyorsun’ tehdidi

Bursa’da metroya binen bir kadın, 50 yaşlarındaki bir erkek tarafından tehdit edildi. Şahıs, kadın yolcuya, İstanbul’da şort giydiği için saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’yi hatırlatarak “Şortlu kadının başına gelenleri biliyorsun” sözleriyle tehditler savurup, küfür etti.

Maslak’ta belediye otobüsünde bir kadına şort giydiği için saldıran Abdullah Çakıroğlu, ikinci kez gözaltına alınmasının ardından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Bu olay gündemdeki yerini korurken, Bursa’da Uludağ Üniversitesi istasyonunda metroya binen D.K. adlı bir kadın, 50 yaşlarındaki bir erkek tarafından “Şortlu kadının başına geleni biliyorsun, kes lan sesini…” denilerek tehdit edildi.

soL’dan Ali Ufuk Arıkan’ın haberine göre, olay saat 09.00 sıralarında metroda yaşandı.

Metroya binen D.K., 50 yaşlarında bir adamın, 20 yaşlarında bir şahsa kulaklıkla yüksek sesli müzik dinlediği gerekçesiyle ağza alınmayacak küfürler sarf etmesi üzerine, yolcuya küfür eden kişiye tepki gösterdi.

DK., gösterdiği tepkinin ardından adamın İstanbul’da şort giydiği için saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’yi hatırlatarak, “Şortlu kadının başına geleni biliyorsun, kes lan sesini” sözlerine ve küfürlerine maruz kaldı.

Olayın ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunan D.K., şüpheli şahsın tespitini ve yargılanmasını talep etti.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

hdp

HDP’li 6 milletvekili ifadeye çağrıldı

HDP milletvekilleri Leyla Zana, Altan Tan, Meral Danış Beştaş, Sibel Yiğitalp, İmam Taşçıer ve Nimetullah …