cep-teleofonları

Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Teknoloji meraklısı olun veya olmayın telefonlar artık vazgeçilmez birer ihtiyaç konumuna gelmiştir. Yediden yetmişe artık herkes birer telefon sahibi olmaya başladı. İletişim kurmanın en basit yolu olarak nitelendirilen telefonların akıllı hale gelmesiyle birer cep bilgisayarları haline geldiğini söylemek mümkün, en çok zaman geçirdiğimiz internete erişmek, işlerimizi kolaylaştıran uygulamalar ve oyunlar derken her geçen gün gelişmeye devam etti.

Eğer iyi bir teknoloji haberleri takipçisi değilseniz bu yenilikleri takip etmeniz neredeyse imkansızdır. Onlarca teknoloji devi birbirleriyle yarışırken daha üstün olmak için sürekli yeni özellikler getirmektedir. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen bu özelliklerin yanında gösteriş amacıyla alınan pahalı telefonları da unutmamak gerekir. Eğer kalıcı ve uzun süreli bir telefona sahip olmak isteyen kişilerdenseniz dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

– Telefonları bataryaları, ne kadar güçlü bir telefona sahipseniz o kadar çok pil tüketir veya firmaların yanlış optimizasyonlarından kaynaklı normalin üzerinde pil tüketimi gerçekleşir. Sürekli telefon şarj etmek oldukça sıkıcı bir durumdur ve kullanıcıları en çok yoran aktivitelerden bir tanesidir. Bu sorunla sık karşılaşmamak istiyorsanız bir telefon almadan önce mAh değerlerine bakmanız gerekmektedir. Bu değerlerin telefon bataryasının ne kadar enerji depolayabileceğini göstermektedir.

– Ekran çözünürlüğü, 720 piksel görüntünün dahi az kaldığı, 4K videolar çektiğimiz bu dönemlerde ekraan çözünürlüğünün yüksek olması telefonlardan film ve dizi izleyenler için büyük bir önem arz etmektedir. Oyun oynamayı seven biriyseniz yine ekran değerlerinin yüksek olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Aksi halde video oynatırken veya oyun oynarken telefonlarda donma, yavaşlama gibi sorunlar yaşamanız kaçınılmazdır.

Bunlar gibi birçok püf nokta bulunmaktadır. Kamera seçimi, dayanıklılık gibi birçok madde sıralamak mümkün ancak her birini takip etmeniz oldukça zor olacaktır. Bunun yerine telefon karşılaştırma gibi özel yazılımlar kullanarak sizin yerinize kıyaslamalar yaparak hangi modellerin daha üstün olduklarını kolayca tespit edebilirsiniz. Paranızı ve vaktinizi korumak için bu püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

yoshinori-ohsumi

Nobel Tıp Ödülü, Yoshinori Ohsumi’ye verildi

Nobel Tıp Ödülü, Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi’ye verildi. Ohsumi hücre bileşenlerine yaptığı katkılar nedeniyle …