ucuncu-kopru-sit-alani

CHP’li Tekin, 3. köprü güzergahı için Meclis’e kanun teklifi verdi

CHP’li Gürsel Tekin, 3’üncü köprü ve güzergahında bulunan tüm alanların birinci derece sit alanı ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 3’üncü köprü ve güzergahında bulunan tüm alanların birinci derece sit alanı ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

Meclis Başkanlığı’na verdiği kanun teklifinin gerekçesinde insanlar ve hayvanların doğal yaşam kaynaklarının zarar gördüğünü belirten Tekin, “Katledilen ormanlar birçok hayvan türünün de yuvasıydı. Bölge ekosistemi zarar görmüş, su havzaları kirlenmeye başlamıştır” dedi.

CHP’li Tekin, Meclis’e sunduğu kanun teklifinde, anayasanın ‘tarih, kültür ve tabiat varlıklarının korunması’ maddesine atıfta bulunarak, “Doğaya dayatılan bu büyük yıkıma dur demek için, 3. köprü ve güzergâhında bulunan alanların tümünün sit alanı ilan edilmesi gerekmektedir tahribat daha da büyümeden, henüz vakit varken, bu köprü ve çevresinde kesinlikle yeni yerleşim yerlerine izin verilmemelidir” dedi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …