fidel-castro

Fidel Castro’dan Tsipras’a kutlama mektubu

Küba eski Devlet Başkanı Castro, Yunanistan Başbakanı Tsipras’a referandumda kazandığı başarıdan dolayı kutlama mesajı göndererek, ‘Yoldaş Tsipras yolunuzda başarılar diliyorum’ dedi.

Hastalığı nedeniyle 2006’da Küba devlet başkanlığını bırakan Fidel Castro, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras’a referandumda hayır sonucunun çıkması ardından kazandığı başarıdan dolayı kutlama mektubu gönderdi.

Castro, mektubunda şunlara yer verdi:

‘Yoldaş Tsipras yolunuzda başarılar diliyorum’

“Büyük zaferinizden dolayı sizleri tebrik eder, referandum günü bütün gelişmeleri izledim. Yunanistan Kübalılar için çok yakın bir ülke. Yunanistan bizlere felsefe, bilim, sanat, kültür alanında pek çok miras bıraktı. Ülken bu karışık durumda Latin Amerika’ya cesaret dersi verdi.

“Dış tehditlere karşı Yunanistan kendi kimliği ve kültürünü korumayı başardı. Var olan siyasi sistemde dünyamız, barış ve türümüzün hayatta kalması gibi konular ince bir ipe bağlı. Bu konularda alınan her karar çok iyi şekilde analiz edilmeli ve dikkatli bir şekilde uygulanmalı. Yoldaş Aleksis Tsipras yolunuzda başarılar diliyorum.”

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …