binali-yıldırım

Kredide yapılandırma: Kredi kartında taksit sayısı 12 aya, kredide ise 48 aya çıkıyor

Başbakan Binali Yıldırım, kredi kartında taksit sınırının 9 aydan 12 aya çıkarıldığını, kredi kartı borç bakiyelerinin de yeniden yapılandırılacağını açıkladı. Yine tüketici kredilerinin taksit sayısı da 36 aydan 48 aya çıkarılacak.

Kredi kartında taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkarıldı, tüketici kredilerinin taksit sayısı ise 36 aydan 48 aya çıkarılacak.

Konuyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

“Genel kredi taksit sınırını 9 aydan 12 aya çıkarmış olduk. Bazı ürünlerde farklı kredi taksit sayısı olabiliyor, daha az, daha farklı olanlar var ama her halükarda 12 aydan daha fazla olmuyor, bu bir.

“İkincisi, kredi kartlarının borç bakiyelerini yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ne demektir? Baştan yapmışsınız taksitleri sonra ödeme zorluğu içine girdiniz, değiştirebiliyorsunuz, yeniden yapılandırma yapıyorsunuz ve bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ihtiyaç kredileriyle ilgili düzenleme.

“Tüketici kredilerindeki vade azami 36 aydı, bunu 48 aya çıkarıyoruz.

“Konut kredilerinde özkaynak-kredi diye iki bölüm vardı. Yani 100 bin liraya bir ev alacaksanız 75 binini kredilendiriyordunuz, 25 binini de siz veriyordunuz. Orada 5 puan arttırdık. Bankalar yüzde 80’e kadar kredilendirebilecek, yüzde 20’sini de alıcı karşılamış olacak.”

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …