ozlem-pekdemir

Özlem Tekdemir’in ‘Karanlık Öyküleri’ Finart’ta

Özlem Tekdemir’in “Öyküler” serisinin üçüncüsü olan Karanlık Öyküler Defteri sergisi 14 Ekim’de Kadıköy’deki Finart Studio’da.

İstanbul Kadıköy’de bulunan, sergi ve eğitimlerin yapıldığı bir tasarım atölyesi olan Finart Studio, sanatçı Özlem Tekdemir’in bireysel olarak altı yıldır devam ettirdiği “Öyküler” serisinin üçüncüsü olan Karanlık Öyküler Defteri sergisine ev sahipliği yapacak.

Tekdemir’in ‘Karanlık Öyküleri’

14480701_328752544144637_149745503240446132_o

Özlem Tekdemir’in yaklaşık altı aylık bir süreçte, deftere karalamalar olarak başlayan Öyküler serisi, günlük ve bireysel öykülerden yola çıkıyor.

Günler içinde bazen hastalıklı da sayılabilecek düşüncelerle görünür hale gelen bu karanlık öyküler,

Acıyla şekillenen ruhsal dönüşümler ve hayal kırıklıklarının sonucu beliren Karanlık Öyküler, biçimsel anlamda illüstratif olarak değerlendirilebilecek bir seriden oluşuyor.

Bu seri, insanın kökeninde var olan tekinsiz ve karanlık duygu durumlarından besleniyor.

Sergi, 14 Ekim’de saat 18.30’da başlayacak.

Finart Studio

finart

Kadıköy Yeldeğirmeni’ndeki Finart Studio atölyesi, farklı çalışma disiplinlerini bir araya getirerek tasarımlar yapan, ortak bir üretim ve paylaşım mekanı yaratmak amacıyla kuruldu.

Deneysel bir alan olama fikri üzerinden hareket eden atölye, bu kapsamda çalışmalarını Finart/EXHBTN, Finart/DSNG ve Finart/ WRKSHP olarak sürdürüyor.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …