roboskili-aileler

Roboskili aileler: Roboski’den Suruç’a, Cizre’den Sur’a İMC TV benim sesim

Roboskili aileler, AK Parti hükümetinin, seslerini kamuoyuna duyuran gazeteleri, gazetecileri, TV kanallarını ve radyoları susturmaya yönelik bir politika yürüttüğünü söyledi.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyünde 28 Aralık 2011’de TSK’ya bağlı savaş uçakları tarafından katledilen 34 yurttaşın aileleri, 249’uncu kez adalet taleplerini yineledi.

Bu haftaki eylemde, “TV’lerimizi geri istiyoruz”, ” Roboski’den Suruç’a, Cizre’den Sur’a İMC TV benim sesim” yazılı dövizler taşındı.

Eylemde konuşan Roboski Der Başkanı Veli Encü, 249 haftadır adalet nöbetlerinin karşılık bulmadığı gibi, devlet yetkililerine yapmış oldukları çağrılar ve açıklamaların da cevapsız kaldığını hatırlattı.

“Özgür basın çalışanları sesimiz, gözümüz ve kulağımız oldular”

Encü, AK Parti hükümetinin yargı eliyle bugün aynı baskı ve saldırıları sürdürdüğünü, son olarak da seslerini kamuoyuna duyuran gazeteleri, gazetecileri, TV kanallarını ve radyoları tamamen susturmaya yönelik bir politika yürüttüğünü söyledi.

Encü, özgür basına yönelik yapılan tüm bu hukuksuz yaptırımlar karşısında asla susmayacaklarını kaydederek, “Roboski katliamının ilk gününden bu güne kar özgür basın çalışanları sesimiz, gözümüz ve kulağımız oldular. Bizim olduğu gibi Kürt halkının, diğer inanç ve halkların ve devrim, demokrasi, özgürlük mücadelesi yürütenlerin de ayrıca sesi oldular” şeklinde konuştu.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …