abdullah-cakiroglu

Şort giyen kadına saldıran erkeğe 8 yıla kadar hapis istemi

Bayramın ilk günü otobüste bir kadına “şort giydi” diye tekme atan saldırgan Abdullah Çakıroğlu için 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Kurban Bayramı’nın birinci günü (12 Eylül) sabahı nöbetten dönen hemşire Ayşegül Terzi’ye “şort giydi” diye saldıran Abdullah Çakıroğlu için iddianame hazırlandı.

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcısı Sadettin Ulusoy, Abdullah Çakıroğlu hakkında, “İnanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “hakaret” suçlarından, 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamenin kabul edilmesinin ardından, Çakıroğlu’nun yargılanmasına başlanacak.

Ne olmuştu?

Ayşegül Terzi, Kurban Bayramı’nın birinci günü (12 Eylül) sabahı İstanbul Çekmeköy’de bindiği otobüste Abdullah Çakıroğlu isimli erkeğin saldırısına uğradı.

Saldırının basına yansımasının ardından Çakıroğlu önce “yaralama” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Çakıroğlu ilk ifadesinde, “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” dedi.

Saldırgan emniyetteki ifadesinde, “Ben psikolojik tedavi görüyorum. Bir anda istem dışı tekme attım” dedi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nden çıkarıldığı sırada basın mensuplarının sorularını, “Arkadaşlar her şey kontrol altında… Sıkıntı yok, gerekli izahatları yapacağım… Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu” diyerek yanıtlayan Çakıroğlu savcılığa sevk edildi. Savcılık ise, “yaralama” gibi bir suçun tutuklama gerektirmediği iddiasıyla saldırganı serbest bıraktı.

Saldırganın serbest bırakılmasının ardından olay kamuoyunda tepki çekti.

Bunun üzerine savcılık yeniden yakalama kararı çıkardı.

Çakıroğlu “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek” suçlamasıyla gözaltına alındı. Çakıroğlu tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve 19 Eylül günü tutuklandı

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …