almanya

Televizyon ve radyoların kapatılması Almanya’da protesto edildi

Türkiye’de 12 televizyon ve 11 radyo kanalının kapatılması, Almanya’da da tepki çekti.  Birçok kentte kapatma kararına karşı gösteriler düzenlendi, dayanışma mesajları verildi.

Alman Gazeteciler Cemiyeti, Alman Gazeteciler Sendikası ve Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu’nun çağrısı üzerine, başkent Berlin olmak üzere Hamburg, Köln, Frankfurt, Stuttgart, Nürnberg ve Münih’te protesto gösterileri düzenlendi.

Eylemlere, Alman basın sendikaları ve partilerin yanı sıra işçi ve sendika temsilcileri ile çok sayıda göçmen örgütü destek verdi.

Köln’deki mitingde konuşan Alman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Frank Überall, Türkiye’de gazetecilerin çok ağır şartlarda ama başları dik olarak çalıştıklarını söyledi.

Alman Gazeteciler Sendikası Federal Yönetim Kurulu Üyesi Peter Freitag ise, “Türkiye’de gazeteciler üzerindeki baskı darbe girişiminden önce içler acısı bir durumdaydı. 15 Temmuz sonrası ise ifade etmekte zorlanıyoruz” dedi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …