omid-kordestani-15102015

Twitter’ın başına İran doğumlu Kürt Kordestani getirildi

Sosyal paylaşım devi Twitter, yönetim kurulu başkanlığı görevine İran doğumlu Kürt Omid Kordestani’yi getirdi.

Twitter’ın yeni yönetim kurulu başkanlığına İran doğumlu Kürt Omid Kordestani getirildi. Google’ın eski üst düzey yöneticisi olan Kordestani, İran doğumlu ve ABD vatandaşı. Google’a 1999 yılında giren 53 yaşındaki Kordestani, 10 yıl bu şirkette farklı görevlerde bulundu.

Kordestani geçen yıl yeniden Google’a girip, şirketin Alphabet çatısı altında yeniden yapılandırılması sürecinde danışman olarak çalıştı.

Kordestani, Twitter hesabından “Şahane iş yapan ve dünyayı dönüştüren bir şirkette çalışmak ender bir durumdur. Böyle üç şirkette çalışma şansım oldu” mesajını paylaştı.

Twitter’ın Baş Yöneticisi Jack Dorsey de Kordestani’nin, kendisini ve diğer üst düzey yöneticileri yetiştirip şirkete üst düzey yeteneklerin kazandırılmasına yardımcı olacak “deneyimli ve başarısı ispatlanmış bir lider ” olduğunu söyledi. Kordestani kısa sürede Twitter’da en çok konuşulan konular listesinde üst sıralara tırmandı.

Dorsey’den önce Twitter’ın patronu, 1 Temmuz’a kadar beş yıl boyunca bu görevi yürüten Dick Costolo’ydu.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

hrw-imc-tv

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye’de eleştirel haberciliğin sonuna gelindi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye’deki muhalif televizyon ve radyoların kapatılmasını “eleştirel habercilik yapmanın sonu” olarak …