yapay-zeka

Yeni yapay zekaya ‘Hitler ayarı’

Microsoft yeni yapay zeka projesi CaptionBot için Hitler önlemi aldı.

Microsoft’un Twitter kullanıcıları ile sohbet eden yapay zeka yazılımı TayTweets hesabı yaklaşık 24 saatte ırkçıya dönüşmüştü.

Microsoft yeni yapay zeka projesi CaptionBot için bu kez Hitler önlemi aldı.

avlaremoz.com’dan Serdar Korucu’nun haberine göre; otomatik öğrenme yeteneğine sahip olan bu uygulamada, yüklenilen fotoğraflarda nelerin göründüğü kelimelere dökülüyor. Ancak daha önce tartışma yaratan Adolf Hitler hariç.

Hitler’in fotoğrafının yüklenmesi üzerine CaptionBot, “Şu an pek iyi hissetmiyorum. Sonra dener misiniz?” yanıtını veriyor.

Sistam, bazı istisnai hatalar da verebilirken, ilgili hatalara dair sistemin açıklamasında ‘yapay zekanın hala öğrenme sürecinde olduğu ve hata yapabileceği’ ifade ediliyor.

Ne olmuştu?

Microsoft’un yapay zeka çalışmaları ile ilgili tartışma şirketin Mart ayının sonunda sosyal paylaşım Twitter üzerinden oluşturduğu TayTweets ile başlamıştı.

Hesabın kısa sürede kullanıcılar nedeniyle Hitler hayranına dönüşmesi tartışma yaratmıştı.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …